Wybierz swój kraj i język / Choose your country and language: Close


Gdzie kupić

Zapytaj naszego eksperta

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy.

Skorzystaj z
formularza kontaktowego
lub zadzwoń, tel:
+48 (034) 360 46 94

Poznaj bliżej zastosowania naszych produktów zapoznaj się z zakładką "dopasuj produkt".

Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania

 • Gdzie znajdę aktualny cennik detaliczny ?

  Aktualny cennik detaliczny znajdą Państwo w zakładce Praktyczne Informacje - materiały do pobrania, lub poprzez link zobacz cennik 2015

 • Przygotowanie podłoża

  Podłoże betonowe przed przystąpieniem do prac naprawczych musi zostać odpowiednio przygotowane oraz spełniać następujące wymagania.


  − podłoże wytrzymałe - wytrzymałość podłoża badana metodą „pull-off” wynosi co najmniej 1,5 MPa
  − podłoże czyste - powierzchnia betonu jest wolna od luźnych frakcji, pyłów, plam oleju, smarów i innych zanieczyszczeń
  − podłoże uszorstnione - usunąć szlam cementowy, gładź poszalunkową oraz odsłonić strukturę betonu (szkielet ziarnowy) na głębokość min. 3 mm metodą piaskowania (alternatywnie metodą hydrodynamiczną)
  − podłoże matowo wilgotne – podłoże powinno być w stanie matowo – wilgotnym; powierzchnia betonu powinna być jednolicie ciemna i matowa, bez jasnych i ciemnych plam.

  Odkryte elementy stalowe powinny być oczyszczone z rdzy i innych zanieczyszczeń, za pomocą czyszczenia obróbką strumieniowocierną, np. przez śrutowanie, do stopnia czystości Sa 2 ½ wg
  PN-ISO 8501-1, a następnie zabezpieczone dwukrotnie zaprawą antykorozyjną EuroCret® MKH lub EuroCret® MKH HS.

 • Czy pielęgnacja jest ważna?

  Pielęgnacja podobnie jak przygotowanie podłoża jest niezwykle ważnym czynnikiem w procesie wiązania, twardnienia i uzyskania optymalnych właściwości  zapraw naprawczych. Przypominamy, że w początkowym okresie wiązania beton jest narażony na utratę dużej ilości wody, która paruje podczas procesu hydratacji czyli wiązania cementu. Zbyt szybka utrata wody może spowodować częściową utratę niektórych właściwości, aby temu zapobiec należy zapewnić odpowiednią wilgotność naprawianego elementu np. przez stosowanie EuroCret® OS, bądź EuroCret® OS A. Pielęgnację należy rozpocząć niezwłocznie po aplikacji masy naprawczej.

 • Gdzie mogę kupić produkty Hufgard ?

  Można wysłać zamówienie i materiał zostanie dostarczony we wskazane miejsce. Aby zamówić wybrany materiał należy przesłać zamówienie na następujący numer: +48 (034) 360 46 94, lub przez bezpośredni  kontakt z przedstawicielem handlowym z regionu.

 • Kto może udzielić mi pomocy w doborze odpowiednich materiałów?

  W firmie P&T zatrudniona jest fachowa kadra inżynierska, w zakładce KONTAKT znajdują się informacje konieczne do nawiązania z nami kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i rozwiejemy wątpliwości.

do góry strony